top of page

2% z dane pre naše občianske združenie  Zverinec

Dočasným opaterám psíkov a mačiek sa venujeme od roku 2013. Za tú dobu sme vyprevadili do nových domovov viac ako 100 zvieratiek. Aktuálne sú u nás traja psíci a päť mačičiek čakajúcich na svoj nový domov. 

Za posledné roky sme zachránili pred utratením aj viacero šteniatok s vrodenými hendikepmi. Boli to najmä kríženci border kólie a austrálskeho ovčiaka - dve hluché, dve hluchoslepé a jedno slepé šteniatko, ako aj šteniatko s jednou nevyvinutou labkou, a šteniatko s vážnou srdcovou vadou, ktoré svoj boj o život bohužiaľ v troch mesiacoch prehralo.. Tieto psíčatá doplatili zdravím na nezodpovedné množenie psov bez preukazu pôvodu, bez znalostí o ich zdravotnom stave a predkoch, a bez základných znalostí o chove ako takom - ako napríklad čoraz častejšie produkovanie double merle šteniatok. Vďaka tomu, že máme možnosť venovať sa psom 24 hodín denne 7 dní v týždni, máme podmienky a skúsenosti na to, aby sme aj takto hendikepované psy mohli zachraňovať a dať im základ pre plnohodnotný a šťastný život. Snažíme sa aj robiť osvetu a pričiniť sa o to, aby sa takýchto šteniatok rodilo čo najmenej. 

 

Psíkov v dočasnej opatere u nás vychovávame, socializujeme, naučíme ako byť verným spoločníkom človeka a počas doby v dočasnej opatere sa im u nás zahoja rany na duši, aj na tele. Už po mesiaci, či dvoch, sa z vystrašeného a človekom sklamaného psíka stáva pohodový parťák vhodný k adopcii, a to vďaka domácemu rodinnému prostrediu, láskavej starostlivosti, a - v neposlednom rade, aby sme neupreli zásluhy našim psím vychovávateľom :) - aj vďaka našej priateľskej svorke, vždy pripravenej prijať medzi seba ďalšieho člena. Mnoho psíkov k nám príde podvyživených, či s rôznymi zdravotnými problémami a každého z nich je tiež potrebné očkovať, kastrovať, čipovať a samozrejme kŕmiť kvalitnou stravou. Adopčný poplatok nám uhrádza len malú časť týchto nákladov vynaložených na každého jedného psíka, ktorý nám prejde rukami. Najväčšou pomocou sú preto pre nás 2% z dane, zvyšok dopĺňame z našich vlastných zdrojov a pomáha nám aj spolupráca so spriatelenými OZ - Československý kastračný program a KS Pezinok

Ď A K U J E M E, ak sa rozhodnete venovať nám v tomto roku svoje 2%.

Údaje potrebné k poukázaniu 2% z dane:


Názov organizácie: Zverinec
Právna forma: občianske združenie
Sídlo: Záhradná 344/24, 900 26 Slovenský Grob
IČO: 50843028
DIČ: 2120621107

Bankové spojenie: Fio banka, a.s.

IBAN: SK03 8330 0000 0020 0136 5537 

TLAČIVÁ NA STIAHNUTIE pre rok 2024:

                                                         ZAMESTNANEC:                                                                  PRÁVNICKÁ OSOBA:

2020.jpg

V mene všetkých   zachránených zvieratiek   ďakujeme!

bottom of page