top of page

Pomáhame psíkom na ceste za novým domovom

Naše OZ Zverinec je tu pre psíkov bez domova, ktorým poskytujeme dočasnú opateru do doby, kým si nájdu toho pravého ľudského parťáka na celý život. Dočasným opaterám sa venujeme od roku 2013 a do nových domovov sme doteraz vyprevadili už viac než 100 zvieratiek.

 

Dočasní členovia svorky spĺňajú rovnaké podmienky, ako každý náš psí hosť - dbáme najmä na to, aby boli zdraví a očkovaní. Aj vďaka vám im môžeme zabezpečiť kvalitné krmivo, veterinárnu starostlivosť, a najmä lásku, domov a šancu na lepší život.

V Zverinci práve čaká na nový domov:

Falco (rezervovaný)

 

Falco je 3 mesačný slepý psík border kólie, tzv. double merle, jeho hendikep je dôsledkom nezodpovedného množenia bez znalosti genetických špecifík merle sfarbenia. Je to veselé, neuveriteľne priateľské a hravé šteniatko. To, že nevidí, ho nijako neobmedzuje v tom, aby žil naplno. Má úžasné nadšenie z akejkoľvek spoločnej aktivity, je veľmi prítulný a kontaktný, má veľmi rád psiu spoločnosť a psí kamoš je preňho nevyhnutný. Potrebuje skúseného majiteľa, ktorý jeho výcvik a výchovu prispôsobí jeho hendikepu, no najmä ho nebude ľutovať, ale dopraje mu aktívny život plný zážitkov a podnetov.

Tundra (rezervovaná)

 

Tundra má 3 roky, narodila sa a vyrastala ako divé zvieratko v nore na opustenom pozemku spolu so svojou svorkou, celé roky nepoznala kontakt s človekom a mala v sebe hlbokú nedôveru voči všetkému neznámemu. Po náročnom odchyte jej začal nový život v KS Nová Baňa a odtiaľ prišla k nám, urobiť ďaľší veľký krok - spoznať život v rodine, naučiť sa všetkým bežným návykom a pripraviť sa na cestu do trvalého domova. Najviac jej k tomu pomáhajú naši "zverincoví" psíci a vďaka nim je z nej veselá a hravá fenka, ktorá konečne zahodila svoj strach a urobila veľký pokrok v dôvere k nám. Tundra je mix bieleho švajčiarskeho ovčiaka a má do 30kg.

Frodo

Frodov život začal pred 3 mesiacmi v osade, kde prišiel o časť zadnej nôžky a dlhé týždne trpel s otvorenou bolestivou ranou. Dostal sa do bezpečia vďaka Československému kastračnému programu, a my sme ho k nám prichýlili do dočasnej opatery. Rana sa mu zahojila, na behanie po troch si okamžite zvykol a konečne si užíva hravý život šteniatka. Čaká ho amputácia kýptika a po nej bude pripravený na adopciu. Bude malého vzrastu do 10kg.

Wink

Mačiatko, ktoré sa túlalo po uliciach bez jedného očka. To zostávajúce jej našťastie funguje, takže zrak nestratila. Je neuveriteľne prítulná a pokojná, najradšej by celé hodiny priadla človeku na nohách. Čaká ju kastrácia a odstránenie nefunkčného očka a následne už len ten najlepší nový domov.

Kitty

Kitty je mladá mačička z osady, kde takmer prišla o život, Československý kastračný program ju našiel, keď už nedokázala ani stáť na nohách. Bola zranená a pravdepodobne prekonala ochorenie, ktoré jej poškodilo nervovú sústavu, a zostala jej trvalá ataxia. Kitty síce chodí nemotorne, ale úžasne sa zotavila a je samostatná a šťastná, že môže žiť. Je rada medzi ostatnými mačičkami. Hľadá chápavého majiteľa, ktorý ju bude mať rád takú, aká je :)

Sheldon

Sheldon je mladý kocúrik, trochu plachý, no veľmi milý, pokojný a nekonfliktný k iným mačičkám. 

Mavis, Moon & Mafia

Traja súrodenci - dve mačičky a jeden kocúrik. Zo začiatku sú veľmi plachí a najspokojnejší sú, keď môžu byť spolu. Keď si na človeka zvyknú, sivý Moon a dvojfarebná Mavis sú veľmi prítulní. Čierna Mafia je skôr samostatná jednotka a najradšej všetko pozoruje z diaľky :) 

Máte záujem o adopciu zvieratka?

  

Ak sa vám zapáčil náš dočaskár, vyplňte prosím tento krátky DOTAZNÍK a my sa vám ozveme. Ďakujeme. :)

Happy end :)

 

              Naši bývalí zverenci, dnes už spokojní v nových domovoch:

Za dúhovým mostom... 

 

              Malá Lujzička s chorým srdcom sa nového domova bohužiaľ nedožila... Nikdy nezabudneme ❤

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.12.2019 - 21.3.2020

lujzicka_edited.jpg
bottom of page