Pomáhame psíkom na ceste za novým domovom

 Naše OZ Zverinec je tu pre psíkov bez domova, ktorým poskytujeme dočasnú opateru do doby, kým si nájdu toho pravého ľudského parťáka na celý život. Dočasným opaterám sa venujeme od roku 2013 a do nových domovov sme doteraz vyprevadili už takmer 90 zvieratiek.

 

Dočasní členovia svorky spĺňajú rovnaké podmienky, ako každý náš psí hosť - dbáme najmä na to, aby boli zdraví a očkovaní. Aj vďaka vám im môžeme zabezpečiť krmivo, veterinárnu starostlivosť, a najmä lásku, domov a šancu na lepší život. 

V Zverinci práve čaká na nový domov:

1/10
Sierra

 

Sierra je mladučká drobná kríženka ovčiaka (váži 16kg), ktorá pochádza z osady, kde vyrastala, priviedla na svet šteniatka a prežívala v strachu z toho, čo všetko zlé jej život prinesie.. Našťastie sa odtiaľ dostala vďaka Československému kastračnému programu a u nás čaká na svoj trvalý domov. Zo začiatku bola neuveriteľne vystrašená a nedôverovala nikomu, trvalo dlhé mesiace kým dobré skúsenosti prevážili tie zlé, a dnes je z nej spokojný veselý a veľmi hravý psík. Učí sa dôverovať aj cudzím ľuďom, ale hľadá oporu iba u tých, ktorých dobre pozná. Potrebuje viac času a prístup skúseného človeka, za to sa ale odvďačí svojou nekonečnou psou láskou a oddanosťou. Miluje psiu spoločnosť a aj v novom domove jej bude druhý psík oporou, hľadáme jej preto domov do rodiny so psíkom a s bývaním vnútri v byte alebo dome.

Holly

Holly je 6 mesačné šteniatko, kríženka border kólie, ktorá k nám pricestovala z osady v Michalovciach. Je to veselé, temperamentné, miestami tvrdohlavé psíča. :) Neuveriteľne rýchlo sa učí, je neúnavná aportérka a najradšej zo všetkého skáče. Bude ideálna na psie športy. Doma je veľmi prítulná a vie oddychovať, keď sa jej človek zrovna nevenuje. Po doliečení demodexu bude pripravená na adopciu.

1/14

1/6
Maisy

 

Maisy je 4 mesačná drobná fenka, v dospelosti bude mať okolo 5kg. Nechcené šteniatko od množiteľky, v predkoch má pravdepodobne čínskeho chocholatého psa. 

Layla

Layla sa našla koncom roka 2019 túlať v lese, pôvodný majiteľ, ktorému pravidelne utekala, o ňu nemal záujem, a tak sme ju prevzali k nám. S množstvom zdravotných problémov sa trápime od prvého dňa, takže u nás zatiaľ zostáva a na adopciu bude až po vyliečení. Je to priateľská a nekonfliktná kríženka, vychádza bez problémov aj s mačičkami. 

1/4

1/6
Peanut

Peanut je priateľský, hravý a veľmi spoločenský kocúrik, teraz má 7 mesiacov. Výborne vychádza s ostatnými mačkami aj psíkmi.

Teo

Teo sa k nám dostal po tom, ako bol nájdený po zrážke autom, našťastie neutrpel vážne zranenia. Teraz má 8 mesiacov a je to kľudný kocúrik, trošku plachý, ale k ľuďom, ktorých pozná, je veľmi prítulný, zvyknutý je aj na psiu spoločnosť.

1/6
Máte záujem o adopciu zvieratka?

  

Ak sa vám zapáčil náš dočaskár, vyplňte prosím tento krátky DOTAZNÍK a my sa vám ozveme. Ďakujeme. :)

Happy end :)

 

              Naši bývalí zverenci, dnes už spokojní v nových domovoch:

zverinec .......... Záhradná 24, Slovenský Grob .......... 0944 916 231.......... ozzverinec@gmail.com

© 2018 by Zverinec